• Çay Saati İkramlarıÇay Saati İkramları
  • Çay Saati İkramları

    Çay Saati İkramları

    Türk kültüründe çay saati çok önemlidir. Türk çay saatleri bir başka tür ziyafet sofrası tadında hazırlanır. En yoksul ailenin evinde bile çay saatinde, mütevazi de olsa, birkaç çeşit ikram çıkarılır.

    Dolayısıyla çay saati ikramlarının tarifleri de çok çeşitlidir. Bir tek lezzeti bile alıp türetilen diğer lezzetlerin tarifleri adeta havada uçuşur.

    Öte yandan çay saatiyle yemek saati yiyecekleri arasındaki sınır bazen iyice kalkar. Örneğin bir yörede mercimekli köfte çay ikramıyken, bir diğer yerde ana yemektir. Dolayısıyla bu bölümde yer alan tariflerin bir kısmı Türk kültürüne göre başka bölümlerinde içeriği olarak karşınıza çıkabilir.


nilufertop
nilufertop
Eklenme Tarihi:2013-04-09 08:58:52
Evde yapılan kurabiyeler asla pastanedekiler gibi olmuyor. Bir kaç defa tepside eridi yok oldu veya taş gibi oluyor, ağızda dağılan kıyır kıyır tatlı tuzlu kurabiyeleri yapmanın yolu, tekniği nedir? Yağ ile alakalı mı? Bildiğim kadarıyla pastanelerde farklı bir yağ kullanılıyor.
Puanı Son Giriş Üye Rating:3 /1 Üye Rating Yo.Sayısı Yorum Rating:0 /0 Yorum Rating Favoriler Kötü!
105 2013-07-03 13:07:15 1    

Yorum yap Yorum yap

Tavsiye et Tavsiye et

     RSSRss
 
Yemek tarifleri © Copyright 2005-2009 Tüm Hakları Saklıdır
Site url:yemek-tarifleri.ascilik.net
Açıklama:Yemek tariflerinin bulunduğu bu bölümde özellikle aşçıların tarifleri, yöresel lezzetler ve yemek tariflerinde aşçılıkla ilgili püf noktalarını vurgulandığı tarifler yer almaktadır.
İçindekiler: Yemek tarifleri, tatlı tarifleri, pasta tarifleri, yöresel lezzetler, pratik tarifler, kolay tarifler
© 2009 Powered by n45 | Galatasaray Ap. No:45/12 Maslak / İstanbul  |  Hizmet Şartları | Gizlilik Politikası